Technologie
28 października 2019

System szybkiego poziomowania płytek na wagę złota

Równe położenie płytek to nie lada wyzwanie, tym bardziej, jeśli robisz to po raz pierwszy. Na korekcję ewentualnych błędów pozostaje niewiele czasu, więc przed pierwszym takim montażem warto się odpowiednio przygotować nie tylko w niezbędną porcję wiedzy, ale również asortyment, który ułatwi nam pracę i zadba o to, aby jej wykonanie zajęło jak najmniej czasu i było jak najbardziej efektywne. Jednym z przydatnych rzeczy okazuje się system szybkiego poziomowania płytek, który nie tylko sprawi, że montaż płytek będzie zdecydowanie krótszy, ale także wyeliminowane zostaną wszelkie nierówności. 

System szybkiego poziomowania płytek - co to takiego?

Najprościej powiedzieć, że każdy, kto chce w bardzo prosty sposób zamontować płytki, powinien zaopatrzyć się w system szybkiego poziomowania płytek. Sklep ze specjalistycznym sprzętem do majsterkowania oferuje całe zestawy, w skład których wchodzą wykonane z tworzywa kliny oraz klipsy. Co ważne, obydwa te elementy nadają się do wielokrotnego użytku. Zaletą takiego rozwiązania jest przede wszystkim to, że po odpowiednim zastosowaniu elementów z zestawu można w prosty sposób zapobiec przemieszczaniu się płytek w trakcie wysychania kleju montażowego. 

Co więcej, dzięki niemu można stworzyć idealne, równe fugi. Zaletą jest również uniwersalność takiego zestawu, ponieważ możesz go użyć zarówno do płytek na podłogach, jak i ścianach. Jak już niejednokrotnie wspomnieliśmy, taki zestaw montażowy jest wyjątkowo łatwy w obsłudze, dzięki czemu położenie płytek staje się czynnością przystępną nawet dla laika. Dużym ułatwieniem jest również fakt, że do systemu szybkiego poziomowania płytek sklep nie jest ci niezbędny, bo nie będziesz potrzebować żadnych dodatkowych narzędzi ani akcesoriów. Doskonale zastępuje on wąskie krzyżyki, przy użyciu których jest dużo więcej pracy, a fugi nie zawsze wychodzą idealnie. 

Jak używać systemu do szybkiego poziomowania płytek? 

Na początku musisz wiedzieć, że używając systemu do szybkiego poziomowania płytek bardzo trudno o jakiś błąd. Jeśli jesteś amatorem, właśnie teraz może spaść ci kamień z serca, bo nie ma szans, żebyś nie poradził sobie z tym zadaniem. Teraz zajmijmy się tym, jak krok po kroku użyć takiego zestawu montażowego. Kładąc płytki, każdą z nich należy pokryć klejem. Zawarte w zestawie klipsy należy wsunąć pod każdy kafelek w taki sposób, aby na każdym brzegu płytki wystawały po dwa z nich. Klipsy mają tu pełnić rolę podkładki pod płytkę. Kolejny kafelek należy maksymalnie dosunąć do wystających klipsów. Następnie w znajdujące się w klipsach otwory należy włożyć po jednym klinie z wypustkami poziomującymi na każdy z nich. Jeśli już to zrobiłeś, dociśnij teraz klipsy, aby wyrównać położenie płytek względem siebie. Teraz musisz poczekać aż klej wyschnie, jeśli tak się stało, po kolei usuń wszystkie klipsy delikatnie uderzając w każdy z nich. Możesz użyć do tego gumowego młotka lub po prostu zrobić to ręką. 

O czym jeszcze musisz pamiętać? 

Wspomnieliśmy już, że do systemu szybkiego poziomowania płytek nie trzeba specjalnego przygotowania, ani praktyki. Są jednak pewne kwestie, na które należy zwrócić uwagę. Pierwszym obostrzeniem jest grubość układanych kafelków. Najlepiej, kiedy zawiera się ona w przedziale 7-15 mm, aczkolwiek na rynku można znaleźć również systemy, które umożliwiają zastosowanie płytek o grubości 3 mm. Istotne znaczenie ma również szerokość fugi - nie może być ona mniejsza niż 1,5 mm. Warto również wiedzieć, ile klipsów oraz klinów jest potrzebnych na jeden metr kwadratowy. Znaczenie ma tutaj wielkość płytki - im ona większa, tym mniej elementów będziesz potrzebował.  

Zobacz

28 grudnia 2023

Zegarek smartwatch damski: Jaki będzie najlepszy dla kobiety?

Smartwatch damski charakteryzuje się on eleganckim designem i często oferuje funkcje specjalnie...
30 maja 2023

Na co zwrócić uwagę przy zakupie powerbanku?

Sklepy internetowe oferują setki powerbanków, które różnią się ceną, wydajnością i...
21 lutego 2023

Słuchawki bezprzewodowe - jakie są najlepsze? Jakie wybrać?

Jakie słuchawki bezprzewodowe są najlepsze? Na co zwrócić uwagę przy wyborze odpowiedniego...
Audio - Nautilus Kraków
Polecamy


 
Przegląd rynku