Technologie
11 sierpnia 2018

Internetowa książka telefoniczna

Życie w biegu jest dziś dla nas codziennością - czas stał się dla wielu osób zasobem niemalże tak cennym, jak pieniądze. Dlatego niekoniecznie chcemy odbierać telefony od każdego, komu przyjdzie do głowy by do nas zadzwonić, przeszkadzając w pracy, spotkaniu towarzyskim czy błogim relaksie w domowym zaciszu. Co jednak zrobić, gdy nieznany numer wyświetla się na telefonie lub dzwoni kolejny raz z rzędu, nie dając za wygraną? Najlepiej spróbować odnaleźć jego właściciela.

W jakiej sytuacji?

Dlaczego nie lubimy odbierać telefonów z numerów, których nie znamy? Powodów może być co najmniej kilka. Po pierwsze, obawiamy się, że dzwoni ktoś, z kim nie mamy czasu i ochoty rozmawiać. Nie musi tu oczywiście chodzić o dawno niewidzianego, nielubianego znajomego. Zwykle chodzi o sprzedawców i różnego rodzaju call center, chcące namówić nas do nabycia usługi lub towaru, przedłużenia umowy, rozszerzenia abonamentu.

Nie chcemy też odbierać z obawy o różnego rodzaju sztuczki, mające na celu wyciągnięcie od nas pieniędzy. Dotyczy to szczególnie telefonów zza granicy, które mogą okazać się na nasz koszt. to nic przyjemnego, gdy nagle dostajemy ogromny rachunek.

Wiele osób po prostu nie lubi odbierać telefonu od kogoś nieznajomego. Towarzyszy temu niepewność, obawa, skrępowanie. Dlatego właśnie wolimy dowiedzieć się kto dzwoni, jeszcze zanim dotkniemy zielonej słuchawki.

książka telefoniczna

Ochrona danych osobowych

Dawniej książka telefoniczna znajdowała się w niemal każdym domu. Były tam zamieszczone nie tylko imiona i nazwiska, ale także numery telefonów i adresy ich posiadaczy. Taki podręczny spis wszystkich telefonów w okolicy bardzo wiele ułatwiał. Dziś, gdy niemal każdy posiada telefon komórkowy, a telefony stacjonarne w domach są rzadkością,  wykonanie takiej książki byłoby dosyć trudne. Co więcej, nie jest już możliwe ze względu na rozbudowane unijne przepisy dotyczące prywatności i ochrony danych osobowych. Nie można już po prostu, legalnie zamieścić gdzieś spisu nazwisk, numerów oraz adresów zamieszkania. Trudno jest więc zorientować się, kto dzwoni z nieznanego nam numeru. Alternatywą jest internetowa książka telefoniczna, na przykład Infonumer.pl.

Jak sprawdzić, kto dzwonił?

"Jak działa internetowa książka telefoniczna? Infonumer.pl posiada w swojej bazie aż 4,8 miliona numerów telefonów. Wyszukiwarka korzysta z baz danych należących do ponad miliona firm, a także z danych dostarczanych przez użytkowników. Może też przeszukiwać sieć pod kontem zlokalizowania konkretnego numeru telefonu. Po wpisaniu numeru telefonu w wyszukiwarkę wyświetla się raport na jego temat. Infonumer.pl wskazuje także, gdzie można znaleźć najwięcej informacji na temat poszukiwanego numeru telefonu" - wyjaśnia jeden z administratorów Infonumer.

Serwis bardzo dba o rzetelność posiadanych danych, dlatego też można zaufać uzyskanym za jego pośrednictwem informacjom. To legalna, bezpieczna i szybka droga, by dowiedzieć się, kto dzwonił i jakiej sprawy mógł dotyczyć jego telefon. Użytkownicy serwisu mogą także opiniować zawarte w nim dane, by potwierdzać lub podważać ich autentyczność.

Zobacz

28 grudnia 2023

Zegarek smartwatch damski: Jaki będzie najlepszy dla kobiety?

Smartwatch damski charakteryzuje się on eleganckim designem i często oferuje funkcje specjalnie...
30 maja 2023

Na co zwrócić uwagę przy zakupie powerbanku?

Sklepy internetowe oferują setki powerbanków, które różnią się ceną, wydajnością i...
21 lutego 2023

Słuchawki bezprzewodowe - jakie są najlepsze? Jakie wybrać?

Jakie słuchawki bezprzewodowe są najlepsze? Na co zwrócić uwagę przy wyborze odpowiedniego...
Audio - Nautilus Kraków
Polecamy


 
Przegląd rynku