Rynek pracy
9 lipca 2018

Wyjątkowe meble fryzjerskie

Jednym z najtrudniejszych zadań, jakie stoi przed właścicielem nowego salonu fryzjerskieg jest zakup odpowiednich mebli. Muszą one nie tylko perfekcyjnie spełniać swoje funkcje i zapewnić właściwe warunki pracy fryzjera oraz komfort obsługiwanego klienta. Powinny również podkreślać wystrój wnętrza. Jakie meble są niezbędne w każdym salonie fryzjerskim?

Recepcja

Recepcja to pierwsze miejsce, w jakim znajdzie się klient przychodząc na wizytę do fryzjera. Nie bez powodu więc jest ona nazywana wizytówką salonu. Na podstawie wystroju wnętrza recepcji, klient wyrabia sobie zdanie o salonie w oparciu o efekt pierwszego wrażenia. Dlatego musisz zadbać o to, aby recepcja w Twoim lokalu była nie tylko ergonomiczna, ale również aby urządzić ją ze smakiem. Pamiętaj też, że by kanapa, na której klient będzie oczekiwał na swoją kolej była wygodna. Warto zadbać także o stolik, na którym możes położyć czasopisma lub zaproponowany wcześniej klientowi napój.

Fotele

Fotel fryzjerski to jeden z najważniejszych mebli znajdujących się w salonie. To od niego w dużej mierze zależy jakość pracy fryzjera. Odpowiedni fotel umożliwia dostosowanie wysokości i kąta obrotu tak, aby stylizacja włosów była jak najwygodniejsza i przyniosła najlepsze rezultaty. Równie ważne jest także to, aby fotel był bardzo wygodny. W końcu to w nim Twoj klient spędzi większosć wizyty, więc warto aby czuł się odprężony i zrelaksowany. To zaowocuje jego zadowoleniem i chęcią powrotu do lokalu.

meble fryzjerskie

Myjnie

Myjnia to kolejny istotny element wyposażenia salonu fryzjerskiego. Jej zadaniem jest przede wszystkim umożliwienie fryzjerowi jak najwygodniejszej pracy podczas mycia włosów. Tu również warto zadbać także o wygodę klienta, który powinien czuć się komfortowo. Odpowiednia myjnia jest skonstruowana tak, że klient może swobodnie przechylić głowę do tyłu, a woda nie będzie go moczyć.

Konsolety

Profesjonalny salon fryzjerski nie może się obyć również bez konsolety. Dzięki niej, fryzjer ma przestrzeń na swoje akcesoria, a klient może swobodnie obserwować jego pracę.

Jak wybierać meble?

Meble fryzjerskie mają zapewnić komfort pracy fryzjerowi oraz wygodę obsługiwanemu klientowi. Co ważne, oprócz wysokiej jakości i funkcjonalności, mogą one również dopelniać wystrój wnętrza i dodawać mu szyku. Dlatego przy zakupie mebli do salonu fryzjerskiego, warto zwracać uwagę nie tylko na cenę i jakość produktów, ale również na to, jak będą się one prezentować. W końcu to od wrażenia, jakie zrobisz na kliencie zależy, czy będzie chciał powrócić do Twojego salonu.

Gdzie kupować meble?

Hurtownia fryzjerska to miejsce, w którym w pełni wyposażysz swój salon. Oprócz szerokiej gamy profesjonalnych kosmetyków do włosów, znajdziesz tam wszelkiego rodzaju akcesoria, a także meble fryzjerskie. Ten ogromny wybór sprawia, że możesz wybrać naprawdę sprawdzone i solidne meble, które będą perfekcyjnie spełniać swoją funkcję i posłużą Ci przez długi czas. Możesz również wybrać meble tak, aby stworzyć w swoim salonie własny, unikatowy styl. Możesz zaaranżować salon fryzjerski w eleganckim i ponadczasowym stylu, albo puścić wodze fantazji i wprowadzić do niego barokowy przepych. Ważne, aby urządzić salon ze smakiem, a dla klientów samo przychodzenie do niego i oczekiwanie na swoją kolej było przyjemnością.

Zobacz

5 maja 2021

W jaki sposób należy przygotować się do wyjazdu do Niemiec w roli opiekuna osób starszych?

Wiele osób, szczególnie kobiet w średnim wieku, kiedy już wychowają własne...
21 października 2019

Rekordowo niskie bezrobocie

Nowy rok, a szczególnie następujący po nim miesiąc luty niósł za sobą ogromny spadek...
21 października 2019

Różnice między Executive a Direct Search

Rynek pracy w ostatnich latach przechodzi bardzo dynamiczne zmiany. Związane jest to z kilkoma...
Audio - Nautilus Kraków
Polecamy


 
Przegląd rynku