Finanse
12 października 2019

Stereotypy, które krążą wokół blockchaina i kryptowalut

Mimo, że cena bitcoina jest bardzo zmienna, to jego popularność nie spada. To samo powiedzieć można o technologii blockchain, która jest fundamentem kryptowalut. Bitcoin i blockchain doczekały się wielu mitów, dlatego warto poznać zasady, na których są oparte. Oto najpopularniejsze nieścisłości dotyczące obu technologii.

Blockchain i bitcoin nie różnią się

Bitcoin jest ściśle powiązany z technologią blockachain, dlatego wiele osób wiąże te pojęcia. W skrócie - blockchain zapisuje dane z transakcji P2P, a bitcoin jest kryptowalutą, którą przesyłać mogą między sobą dwie osoby.

Blockchain służy wyłącznie do obsługi kryptowalut

Obydwie technologie współpracują ze sobą, ale osobno również mogą pełnić pewne funkcje. Dla przykładu, blockchain może znaleźć zastosowanie w przedsiębiorstwach i zakładach przemysłowych.

Dane obejmujące blockchaina nie są publiczne

Wbrew powszechnej opinii, informacje dotyczące działania blockchaina są dostępne publicznie, a technologia nie kryje żadnych tajemnic.

Transakcje przy pomocy kryptowalut są anonimowe

Uważa tak wiele osób, ale bitcoin oparty jest na publicznej bazie rozproszonej, której zadaniem jest śledzenie wysokości przelewu z jednego adresu na drugi. Wiele organizacji rządowych współpracuje już z giełdami, co oznacza, że łatwo mogą dotrzeć do właściciela danego adresu.

Blockchain to rewolucja w transakcjach biznesowych

Porównując blockchain do obecnie stosowanych metod stwierdzić można, że jest bardziej pracochłonny, a ponadto, sporo czasu trwa potwierdzenie transakcji. Technologia blockchain jest odpowiednia, gdy priorytetem jest bezpieczna weryfikacja oraz stabilność zapisanych danych.

Blockchain

Trudno zaufać technologii blockchain

Blockchain stosowany jest w wielu sytuacjach, nie tylko w przypadku kryptowalut, co może oznaczać, że z biegiem czasu stanie się bardziej przydatny. Jest to stosunkowo nowe rozwiązanie, dlatego technologia ta jest na razie niedoceniona.

Kryptowaluty są idealne dla przestępców

Prawdą jest, że anonimowość oraz rozproszenie informacji jest dla takich osób udogodnieniem. Jednocześnie zaznaczyć należy, że ta metoda jest również korzystna dla osób sprawiedliwych, np. w momencie, kiedy ojczyzna jest w niestabilnej sytuacji i nie mają zaufania do banków.

Blockchain to tylko mechanizm przechowujący dane

Myślenie, że blockchain służy tylko do magazynowania danych jest błędne, ponieważ jego główne zalety ukazują się, kiedy wykorzystywany jest jako mechanizm giełdowy do obsługi przynajmniej dwóch osób.

Kryptowaluty i blockchain są dla osób z kręgów technologii i finansów

Po pojawieniu się bitcoina w ofercie firm takich jak Square, większa ilość osób zacznie używać kryptowalut. Do tej pory zwyczajny użytkownik, nieposiadający wiedzy na temat kryptowalut i blockchaina, omijał korzystanie z tych technologii.

Tokeny i ICO to jedno i to samo

W technologii blockchain korzysta się z tokenów oraz ICO. Zadaniem ICO jest tylko zbieranie kapitału przez startupy, natomiast tokeny mają wiele więcej zastosowań - np. mogą służyć w usługach jako ułatwienie w dystrybucji produktów lub jako punkty lojalnościowe.

Zobacz

14 lutego 2022

Od jak dawna istnieje idea wirtualnego biura?

Wirtualne biura nie są nową koncepcją. Ale teraz, wraz ze wzrostem postępu technologicznego...
13 sierpnia 2020

Dotacje unijne dla firm już istniejących

Dotacja unijna jest szansą na rozwój dla wielu różnych firm. W związku z tym warto starać...
3 stycznia 2020

Dofinansowanie na rozwój firmy 2019

  Wiele osób, które planują założyć własną działalność, napotyka przeszkodę w...
Audio - Nautilus Kraków
Polecamy


 
Przegląd rynku