Motoryzacja
18 maja 2022

Jaki zestaw narzędzi należy zakupić do samochodu?

Choć drobne problemy mogą przytrafić się każdemu, nie wszystkie muszą prowadzić do wizyty u mechanika. Te podstawowe narzędzia przydadzą się w każdym garażu, a nie tylko w profesjonalnym warsztacie. Wybór odpowiedniego zestawu nie jest łatwy. Warto przygotować się na wszystkie ewentualności. Nie należy jednak przepłacać za akcesoria, które prawdopodobnie nie będą używane. Nie jesteś pewien, jaki zestaw narzędzi będzie najlepszy dla Twojego samochodu? W dzisiejszym artykule dowiesz się, na co zwrócić uwagę przy zakupie takiego zestawu.

Każdy kierowca powinien zawsze mieć przy sobie klucz do kół i podnośnik na wypadek "złapania" gumy. Jeśli chcesz być przygotowany na wszelkie inne awarie, powinieneś mieć podstawowe klucze i klucze nasadowe. Najlepszym rozwiązaniem jest zestaw walizkowy, który jest lekki i łatwy w transporcie. Niektórzy kierowcy wybierają multitool, czyli kompaktowy zestaw narzędzi, który mieści się w schowku. Zobacz więcej na: https://wyposaz-warsztat.pl/wiedza-dla-mechanika/itqx/ostateczna-lista-narzedzi-dla-kazdego-mechanika.html

Jaki zestaw narzędzi samochodowych jest najlepszy do przebitej opony?

Zacznijmy od zdefiniowania typu zestawu narzędzi samochodowych, który musi posiadać każdy kierowca. Przebita opona to częsty problem na drodze, niezależnie od marki i modelu samochodu. Warto mieć klucz do kół z końcówkami dostosowanymi do modelu samochodu, zwykle 17 lub 19. Modele krzyżakowe działają na zasadzie dźwigni i nie wymagają użycia dużej siły. Do zmiany koła potrzebny jest podnośnik (lewarek). Modele trapezowe są preferowane przez kierowców ze względu na ich niewielkie rozmiary. Oba te narzędzia są bezużyteczne, jeśli samochód nie ma koła zapasowego lub dojazdowego.

Zestawy narzędzi do walizek

Jeśli kierowca chce być przygotowany na drobne usterki, jaki zestaw narzędzi samochodowych powinien wziąć pod uwagę? Wielu kierowców decyduje się na posiadanie wielu narzędzi lub tylko kilku. Każde narzędzie można przechowywać w osobnej przegródce, co ułatwia transport i utrzymanie porządku w samochodzie. W zestawie powinny się znaleźć podstawowe narzędzia w najczęściej używanych rozmiarach. Należą do nich klucze płaskie 13, 15 i 17 mm, klucze oczkowe 8, 10 mm, 13 mm, 15 mm i 15 mm. Ponadto klucze nasadowe z grzechotkami i końcówkami 13, 17 i 19 mm. Młotek, szczypce i śrubokręt krzyżakowy to narzędzia przydatne w podróży. Klucze płasko-oczkowe, kombinerki lub klucze nasadowe z wymiennymi nasadkami to świetny sposób na zaoszczędzenie miejsca w samochodzie.

warsztat samochodowy

Jaki zestaw narzędzi jest najlepszy dla Twojego samochodu? Inne przydatne akcesoria

Dobrym pomysłem jest nie tylko posiadanie narzędzi, ale także kilku innych akcesoriów, które przydadzą się w nagłych wypadkach. Środki ochrony osobistej obejmują solidne rękawice robocze i kamizelkę odblaskową. Może się zdarzyć, że będziesz musiał wejść do samochodu w celu dokonania drobnych napraw. W takich przypadkach zalecamy trzymanie w bagażniku koca. W sytuacjach kryzysowych można też użyć ręczników papierowych i taśmy klejącej. Innym rozwiązaniem jest latarka, która powinna być wyposażona w magnes, aby można ją było przyczepić do metalowych części samochodu.

Co z samochodowym narzędziem wielofunkcyjnym?

Niektórzy kierowcy nie chcą wozić ze sobą dużego pudła lub walizki wypełnionej narzędziami. Zalecamy zainwestowanie w samochodowe narzędzie wielofunkcyjne. Jest to kompaktowe, wielofunkcyjne narzędzie. Można je łatwo przechowywać w każdym schowku. W skład narzędzi wielofunkcyjnych wchodzą narzędzia, którymi można usunąć większość typowych usterek, takie jak szczypce i nóż, śrubokręty płaskie i krzyżakowe, pilnik, skrobak i przecinak do drutu. Narzędzia wielofunkcyjne warto mieć w samochodzie także z innych powodów. Można go użyć do przecięcia pasów lub wybicia szyby w razie wypadku.

Zobacz

10 kwietnia 2024

Czym jest cesja leasingu i dlaczego warto ją rozważyć?

W dzisiejszych czasach, gdzie elastyczność finansowa i operacyjna stanowią klucz do sukcesu...
24 kwietnia 2023

Jakie gąbki polerskie wybrać do lakieru samochodowego?

Gąbki polerskie nie są widoczne, ale są niezbędne w pracy lakiernika. Gąbki...
11 kwietnia 2023

Samochody w nadwoziu SUV w leasingu - świetny pomysł za rozsądną cenę

SUV to typ samochodu, który cieszy się ogromną popularnością na całym świecie. Nic dziwnego...
Audio - Nautilus Kraków
Polecamy


 
Przegląd rynku