Wybieramy klucze pneumatyczne
Kompresor olejowy, choć niepozorny, jest niezastąpiony w każdym warsztacie. Można go wykorzystać na wiele sposobów - od napompowania kół i rozpylania farb, po napędzanie innych urządzeń takich jak szlifierki, piaskarki czy klucze pneumatyczne. Szczególnie te ostatnie zasługują na uwagę - wykorzystać je można przy pracy z autami, na przykład podczas zdejmowania kół. Sprawdź, jaki klucz pneumatyczny będzie odpowiedni dla Twoich potrzeb.
Jaki klucz pneumatyczny wybrać do domu i do warsztatu?
W każdym profesjonalnym warsztacie czy zakładzie wulkanizacyjnym klucz pneumatyczny jest obowiązkowym, niezastąpionym narzędziem. Jeśli jednak jesteś osobą, która lubi majsterkować przy swoim aucie, taki klucz zdecydowanie sprawdzi się także i w Twoim domowym garażu. Wykorzystasz go zarówno do zmiany opon w swoim samochodzie, jak i przy wymianie klocków hamulcowych. Po prostu - jeśli coś wymaga zdjęcia kół, klucz pneumatyczny okaże się Twoim najlepszym pomocnikiem.
Dlaczego kupno klucza pneumatycznego jest tak istotne? Wyobraź sobie tylko to mozolne odkręcanie kompletu śrub przy pomocy ręcznych kluczy... czy naprawdę warto tracić na to czas? Klucz pneumatyczny przyda się zresztą nie tylko do auta, spokojnie wykorzystasz go także w domu! Możesz użyć go wszędzie tam, gdzie zwykła wkrętarka okaże się zbyt słaba. To doskonałe narzędzie dla każdego majsterkowicza.
Urządzenia działające na sprężone powietrze są znakomitym zamiennikiem narzędzi elektrycznych i ręcznych. Są nie tylko o wiele wygodniejsze i wytrzymałe, ale też ich moc jest zdecydowanie wyższa.
Innowacyjne narzędzia pneumatyczne
Dlaczego wszystkie nowoczesne warsztaty i serwisy samochodowe oferują swoje usługi na urządzeniach zasilanych sprężonym powietrzem? Raz, że jest to rozwiązanie bardzo ekonomiczne i wydajne. Eksploatacja i konserwacja urządzeń pneumatycznych jest łatwa i stosunkowo tania. Narzędzia te, z racji swojej konstrukcji, są także mało awaryjne. W przeciwieństwie do elektronarzędzi nie posiadają skomplikowanego silnika elektrycznego i podpiętych do niego podzespołów, które nie tylko sporo ważą, ale też często sprawiają trudne do zdiagnozowania i naprawy problemy. Urządzenia elektryczne cechują się współzależnością wielu elementów, a im więcej elementów, tym większe ryzyko, że któryś z nich ulegnie awarii.
Siła w prostocie
Budowa narzędzi pneumatycznych jest prosta. Mniej elementów ułatwia identyfikację ewentualnych problemów i awarii oraz prostszą naprawę. Na plus urządzeń pneumatycznych przemawia także lekka waga. Kolejną zaletą pneumatyki jest jej duża siła. Sprężone powietrze nadaje narzędziom dużo większą moc niż elektryczność. Przyzwyczajenia może co prawda wymagać konieczność pracy z urządzeniem podłączonym wężykiem lub przewodem do kompresora, ale nie jest to jakiś wielki dyskomfort. Liczne zalety pracy z narzędziami pneumatycznymi zdecydowanie rekompensują tą drobną niedogodność.
Jakby tego było mało - urządzenia zasilane sprężonym powietrzem działają z wielką precyzją, a także uruchamiają się i wyłączają w ekspresowym tempie. Urządzenia pneumatyczne są niezwykle bezpieczne. Doskonale sprawdzają się przy instalacjach gazowych, w wilgotnych miejscach czy wszędzie tam, gdzie istnieje ryzyko wywołania pożaru bądź wybuchu. Wybierając narzędzia pneumatyczne możesz zapomnieć o wszystkich zagrożeniach związanych z używaniem energii elektrycznej!
Zastanawiasz się nad wyborem kluczy pneumatycznych? Sprawdź odpowiedź na sklep-warsztat.pl