Rynek pracy
2 kwietnia 2018

Co piąty Polak chce zmienić pracę. Nowej szuka w czwartki i niedziele

Idealna - przynajmniej jeśli chodzi o punkt widzenia osób zatrudnionych jest sytuacja na rynku, która zachęci do poszukiwania najlepszego producenta. Z przeprowadzanych badań wynika, że z zamiarem zmiany pracy nosi się około dwudziestu procent Polaków. Połowa Polaków także chce zmienić swoją pracę jeszcze w tym roku.

Zmianą pracodawcy najbardziej zainteresowani są osoby pomiędzy 18, a 34 rokiem życia. W tej właśnie grupie do rotacji jest skłonnych prawie trzydzieści procent badanych. Mniej chętni są pracownicy doświadczeni, którzy mają ponad pięćdziesiąt pięć lat. W tej grupie co dziesiąty myśli o zmianie pracy.

A jak Polacy szukają dla siebie pracy? Wykorzystują najczęściej znajomych oraz ogłoszeniowe portale. Oprócz tego poszukują ofert w zakładkach kariera. Metoda ta znacznie zyskuje na popularności. Media społecznościowe znalazły się dopiero na miejscu numer cztery.

A w jakie dni Polacy najchętniej szukają pracy? Okazuje się, że są dwa takie dni. Pierwszy to czwartek tak przed południem, a drugi dzień to niedziela, ale dopiero po godzinie dwudziestej.

By zwiększyć samą atrakcyjność ogłoszenia, to należy w nim zawrzeć widełki płacowa. Umieszczenie tychże właśnie danych zwiększa współczynnik aplikacji wysłanych nawet o siedemdziesiąt procent.

szukanie pracy

Ważny jest także wybór właściwych kanałów.

Pracodawcy, którzy zamierzają dotrzeć do danych kandydatów powinni obowiązkowo podążać ich ścieżkami.

Widać przecież wyraźnie, że kanały internetowe, czyli online są przecież najczęściej wykorzystywane właśnie do poszukiwania pracy. Jest to szczególnie zauważalne wśród osób młodych oraz odpowiednio wykształconych. Osoby te obecnie aspirują czy tez już nawet najmują stanowiska tak zwane specjalistyczne.

W grupie tej jak najbardziej dominuje poszukiwanie pracy w sposób samodzielny czy też poprzez użycie społecznościowych mediów.

Cóż to może oznaczać? Może to bowiem oznaczać, że ma się do czynienia z osobami, które są jak najbardziej świadome. Oprócz tego osoby te oczekują komunikacji otwartej oraz informacji dosyć szczegółowych już na etapie czy zaznajamiania się z danym ogłoszeniem czy też czytaniem informacji o danej firmie. Obecnie zarówno pracodawca jak i także osoba poszukująca pracy musi być uświadomiona. Dzięki właśnie temu pracodawca w sposób szybki znajdzie dla siebie i dla swojej firmy pracownika w stu procentach odpowiedniego, a osoba szukająca pracy nie będzie musiała przez dłuższy okres być na tak zwanym bezrobociu.

Zobacz

5 maja 2021

W jaki sposób należy przygotować się do wyjazdu do Niemiec w roli opiekuna osób starszych?

Wiele osób, szczególnie kobiet w średnim wieku, kiedy już wychowają własne...
21 października 2019

Rekordowo niskie bezrobocie

Nowy rok, a szczególnie następujący po nim miesiąc luty niósł za sobą ogromny spadek...
21 października 2019

Różnice między Executive a Direct Search

Rynek pracy w ostatnich latach przechodzi bardzo dynamiczne zmiany. Związane jest to z kilkoma...
Audio - Nautilus Kraków
Polecamy


 
Przegląd rynku