Technologie
17 lipca 2018

Ciągniki Zetor - tradycja, jakość i przystępna cena

Zakup ciągnika do gospodarstwa stanowi jedną z najważniejszych inwestycji każdego rolnika, dlatego tak istotną kwestią jest dokładne rozeznanie oraz wybór pojazdu od sprawdzonych producentów. Marka Zetor istnieje na rynku od 1946 roku, stawiając od początku swojej działalności na wysoką jakość i przystępną cenę produkowanych ciągników. Czym należy kierować się w trakcie doboru właściwego modelu oraz czy warto kupować używane ciągniki Zetor?

Czym się wyróżniają ciągniki Zetor?

Marka Zetor dzięki swojej wieloletniej tradycji oraz ogromnej precyzji podczas produkcji pojazdów, od wielu lat stanowi jednego z największych liderów w kwestii dostarczania traktorów do gospodarstw rolnych. Od 1946 roku wydała na rynek aż 1,3 miliona ciągników, do 90 krajów - od początku dbając o dobre zaplecze rozwojowe i produkcyjne. Marka Zetor stara się również stale wprowadzać do swoich traktorów innowacyjne rozwiązania, dopasowane do wymogów współczesnego, zmodernizowanego rolnictwa. Dlaczego rolnicy cenią tak bardzo ciągniki Zetor? 

Do najczęściej wymienianych zalet tej marki należy bez wątpienia moc pojazdów, która dzięki idealnemu połączeniu konstrukcyjnemu osiągów silnika z masą traktora, odznacza się wysoką funkcjonalnością oraz komfortem pracy na rozmaitych powierzchniach i w trakcie różnych zastosowań. Idzie to jednak w parze z niskimi kosztami eksploatacyjnymi, ponieważ ciągniki Zetor zostały zaprojektowane z myślą o największej efektywności, a mianowicie wydajnej pracy, połączonej z niskim zużyciem paliwa, nie wygórowanymi cenami za części wymienne oraz przystępnemu cenowo serwisowi.

W opinii wielu rolników ciągniki Zetor odznaczają się niezawodną i niezwykle wytrzymałą konstrukcją, co przekłada się na wieloletnie użytkowanie pojazdów, bez konieczności częstych napraw czy skomplikowanej konserwacji.

ciągniki Zetor

Ciągniki Zetor Zamość - nowe czy używane?

Marka Zetor posiada obecnie w swojej ofercie wiele innowacyjnych modeli ciągników m.in. Utlilix, Hortus, Major, Crystal czy Proxima. Zakup nowego traktora niesie ze sobą wiele korzyści m.in. spalanie obniżone średnio o 20%,  części zamienne tańsze o 45% względem konkurencji czy choćby wygodne, klimatyzowane, przestronne i ergonomiczne kabiny.

Niemniej, według statystyk marki Zetor, ich ciągniki przez pierwsze pięć lat tracą na wartości jedynie 29%, co w przypadku firm konkurencyjnych wynosi ponad 50%. Dlatego na portalach ogłoszeniowych nie brakuje ofert sprzedaży używanych traktorów, które nadal odznaczają się wysoką jakością pracy. Doskonałym przykładem są ogłoszenia dotyczące ciągników marki Zetor, budzące duże zainteresowanie w gronie rolników, którzy przed lub po sezonie chcą zmienić sprzęt na inny. Czy warto kupować używane ciągniki Zetor w Zamościu?

Z pewnością taka inwestycja wiąże się z większym ryzykiem, niż zakup nowego modelu, niemniej ciągniki Zetor odznaczają się solidnym działaniem i bezawaryjnością przez długi czas. Za kupnem eksploatowanego pojazdu przemawiają względy finansowe, gdyż w przypadku niektórych ofert cena ta może być nawet aż o połowę niższa. Bezwzględnie należy jednak dokonać wnikliwej analizy stanu technicznego m.in. silnika, płynności zmiany biegów, hamulców, stanu opon, turbin VGT czy hydrauliki. Należy również szukać ciągników Zetor w Zamościu, które nie posiadają rys i pęknięć oraz które po uruchomieniu nie wydają niepokojących dźwięków.

Marka Zetor to niekwestionowany lider w dostarczaniu wytrzymałych i funkcjonalnych ciągników. Warto jednak zastanowić się, jaki model będzie najbardziej odpowiadał potrzebom nasze gogospodarstwa. Ze względu na swoją solidną konstrukcje zakup używanego traktora nie stanowi złej decyzji - powinien jednak być podparty szczegółową kontrolą techniczną.

Zobacz

28 grudnia 2023

Zegarek smartwatch damski: Jaki będzie najlepszy dla kobiety?

Smartwatch damski charakteryzuje się on eleganckim designem i często oferuje funkcje specjalnie...
30 maja 2023

Na co zwrócić uwagę przy zakupie powerbanku?

Sklepy internetowe oferują setki powerbanków, które różnią się ceną, wydajnością i...
21 lutego 2023

Słuchawki bezprzewodowe - jakie są najlepsze? Jakie wybrać?

Jakie słuchawki bezprzewodowe są najlepsze? Na co zwrócić uwagę przy wyborze odpowiedniego...
Audio - Nautilus Kraków
Polecamy


 
Przegląd rynku