Technologie
30 maja 2023

Na co zwrócić uwagę przy zakupie powerbanku?

Sklepy internetowe oferują setki powerbanków, które różnią się ceną, wydajnością i wyglądem. Powerbanki można kupić już za 60 zł, ale niektóre z najlepszych powerbanków kosztują nawet 400 zł. Na co zwrócić uwagę kupując powerbank? Czy warto zapłacić więcej niż to konieczne?

Powerbanki od 150 zł

Można znaleźć powerbanki o zabawnych kształtach, takich jak granat czy pies. Są też produkty w formie emotikonów, jednorożców. Te powerbanki są często wybierane przez nastolatków i dlatego są stosunkowo niedrogie. Powerbanki z kreskówek są dostępne w małych rozmiarach z baterią litowo-polimerową i jednym portem USB. Są lekkie i odporne na ciepło, co ułatwia ich przenoszenie. Istnieje wiele powerbanków z kreskówkowymi wzorami, ale nie oznacza to, że są one dostępne tylko w najdroższych modelach. Wśród tańszych urządzeń można znaleźć wysokiej jakości, na przykład Hama Powerbank.

Produkty powyżej 150 złotych

Im więcej funkcji oferuje powerbank, tym wyższa jest jego cena. Droższe modele mają wyższy współczynnik konwersji energii (minimum 96%), a także większą realną pojemność (około 19000 mAh). Powerbanki z wyższej półki cenowej często wyposażone są w dodatkowe porty USB umożliwiające ładowanie wielu urządzeń jednocześnie, a także wyświetlacz LED pokazujący procentowy poziom naładowania baterii. Droższe powerbanki posiadają również dodatkowe zabezpieczenia, takie jak ochrona przed przegrzaniem i zwarciem, przeładowaniem oraz zbyt wysokim lub niskim napięciem.

Sprawdź recenzje powerbanków dostępne na stronie https://dobrypowerbank.pl/

Kobieta korzystająca z powerbanku Hama

Na co zwrócić uwagę przy zakupie powerbanku?

Wybierając powerbank powinniśmy wziąć pod uwagę kilka czynników, które pomogą nam dobrać odpowiedni sprzęt do naszych potrzeb.

  • Rzeczywista pojemność - powinna wynosić co najmniej 5000 mAh, aby umożliwić podwójne ładowanie.
  • Im wyższy współczynnik konwersji energii, tym bardziej wydajny jest powerbank.
  • Liczba portów - zależy od indywidualnych potrzeb użytkownika. Jeśli chcesz ładować tylko jedno urządzenie i nie chcesz płacić zbyt wiele, wybierz powerbank z jednym portem.
  • Wymiary i waga to również kwestia indywidualna. Jeśli podróżujesz głównie samochodem, możesz wybrać cięższe i większe urządzenie. Dla tych, którzy wolą podróżować pieszo, zalecamy zmniejszenie rozmiaru i wybranie mniejszego powerbanku.
  • Reputacja producenta - jeśli szukasz wysokiej jakości sprzętu, nie patrz tylko na cenę. Weź również pod uwagę nazwę producenta. Remax jest jednym z wielu dobrych producentów, którzy oferują powerbanki w przedziale cenowym od kilkudziesięciu do kilkuset złotych.
  • Jeśli planujesz korzystać z urządzenia na budowie lub w podróży, upewnij się, że jest ono odporne na kurz i wstrząsy oraz wodoodporne.
  • Funkcjonalność - Szukając powerbanku, który będzie praktyczny, warto rozważyć zakup etui, które posiada funkcję ładowania telefonu jednym przyciskiem.

Jak wybrać powerbank odpowiedni do swoich potrzeb?

Przed zakupem powerbanku zadaj sobie pytanie, które urządzenia będziesz najczęściej ładować za jego pomocą. Pomoże ci to określić pojemność i liczbę portów USB, których potrzebujesz. Jeśli chcesz ładować telefon tylko od czasu do czasu, ale jednocześnie oczekujesz, że pamięć będzie niezawodna. Jeśli twoje potrzeby są większe, możesz rozważyć model o pojemności nawet 20 000 lub 30 000 mAh

Zobacz

28 grudnia 2023

Zegarek smartwatch damski: Jaki będzie najlepszy dla kobiety?

Smartwatch damski charakteryzuje się on eleganckim designem i często oferuje funkcje specjalnie...
21 lutego 2023

Słuchawki bezprzewodowe - jakie są najlepsze? Jakie wybrać?

Jakie słuchawki bezprzewodowe są najlepsze? Na co zwrócić uwagę przy wyborze odpowiedniego...
26 września 2022

Narzędzia do analityki internetowej, które warto poznać

​Analityka internetowa to niezwykle ważny proces, którego na pewno nie wolno pomijać...
Audio - Nautilus Kraków
Polecamy


 
Przegląd rynku