Technologie
24 stycznia 2022

Na czym polega technologia ekstrakcyjnego prania wersalki?

Czy jesteś w stanie sobie wyobrazić biuro lub salon bez kanapy, narożnika lub wersalki? Te meble wypoczynkowe na dobre wpisały się do naszych domów. Stanowią centralne miejsce salonu. To właśnie w te miejsca zapraszamy naszych gości oraz spędzamy czas z rodziną. W przypadku przedsiębiorców meble tapicerowane pełnią funkcję wizytówki.

Niezależnie od tego, czy jesteś zamożnym przedsiębiorcom, czy statystycznym obywatelem możesz zamówić fachowe czyszczenie wersalki oraz innych mebli tapicerowanych. Usługa realizowana jest pod wskazanym przez Ciebie adresem. Z łatwością umówisz się na odpowiadający Twoim potrzebom termin. Jeżeli Twoje biuro pracuje w godzinach porannych, to możesz umówić realizację zlecenia na godziny popołudniowe lub nawet wieczorne. Przykładowa oferta dla mieszkańców miejscowości Komorów: https://pranie-tapicerki-warszawa.pl/komorow/

Jakie korzyści niesie pranie wersalki z wykorzystaniem technologii ekstrakcyjnej?

Za profesjonalną usługą przemawia wiele argumentów. Sporządziliśmy długą listę, która pozwoli Ci poznać plusy oferty. Większość z nich otrzymujesz już po pierwszym praniu metodą ekstrakcyjną, efekt możesz jednak utrwalać poprzez regularne korzystanie z usługi. Fachowe czyszczenie tapicerki zyskuje popularność. Z roku na rok coraz więcej osób zamawia profesjonalne pranie. Dzięki temu zyskują poniższe korzyści:

  • Idealnie czyste meble – ciężko o inny sposób prania, który zapewnia tak spektakularne rezultaty. Tapicerka prezentuje się bardzo dobrze, po praniu odzyskuje intensywność kolorów, a włókna stają się nieco przyjemniejsze w dotyku.
  • Przyjemny zapach – profesjonalne pranie wersalki to świetny sposób na usunięcie niechcianego zapachu, który może pojawiać się w przypadku zaniedbanych tkanin. Samodzielne usunięcie nieprzyjemnego zapachu jest bardzo trudne.
  • Usunięcie drobnoustrojów – kurz, roztocza oraz innego typu drobnoustroje zostają wyeliminowane podczas fachowego procesu prania. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu detergentów o wysokiej skuteczności. Zagwarantuje to milsze doznania podczas przebywania w kontakcie z wersalką.
  • Lepsza jakość odpoczynku i wyższa wydajność – to, w jakim stopniu uda nam się wypocząć zależy w dużej mierze od warunków panujących w pomieszczeniu. Czystość jest jednym z nich. Higieniczne wnętrza tworzą znacznie lepsze warunki do odpoczynku oraz pracy.
  • Ochrona przed promieniowaniem UV – nowoczesne środki czystości zapewniają nam długotrwałą ochronę tkaniny przed działaniem promieniowania UV. Odpowiada ono za blaknięcie materiału. Ochrona pozwala nam dłużej cieszyć się meblami, dzięki czemu nie musimy podejmować decyzji o ich wymianie. Pozwala to zaoszczędzić pieniądze. Dodatkowo jest to bardzo ekologiczne rozwiązanie.
  • Bezpieczeństwo – dzięki temu, że proces czyszczenia realizowany jest przy pomocy nowoczesnych środków czystości oraz przez wykształconego pracownika całe pranie jest całkowicie bezpieczne dla tkanin, ale również domowników czy pracowników. Środki piorące wykorzystane podczas zlecenia nie zagrażają również dzieciom oraz zwierzętom domowym.

Biorąc pod uwagę wszystkie powyższe korzyści, nikogo nie powinno dziwić to, że usługa z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością. Profesjonalne pranie wersalki zapewnia długotrwałe rezultaty, utrzymują się one nawet przez kilka miesięcy, dzięki temu regularnie korzystając z usługi, można znacznie przedłużyć żywotność mebli tapicerowanych.

Samodzielne czyszczenie vs technologia prania wersalki

Samodzielne czyszczenie tapicerki meblowej nie jest najlepszym sposobem na zachowanie idealnej czystości. Może się jednak idealnie sprawdzić jako sposób odświeżenia materiału pomiędzy profesjonalnym praniem. Pozwoli to na zachowanie efektów fachowej usługi na dłużej.

Istnieje wiele sposobów na domową pielęgnację tkanin. Jedną z najstarszych, ale wciąż zalecanych jest wykorzystanie szarego mydła oraz ciepłej wody. Metoda ta jest skuteczna oraz bezpieczna dla tkaniny.

Jeżeli chcesz poznać skuteczne sposoby na samodzielną pielęgnację, możesz zapytać o to specjalistę, który przyjedzie do Twojego domu zrealizować fachową usługą. Podpowie Ci on, w jaki sposób możesz prać tapicerki meblowe. Dzięki temu będziesz mógł zastosować metody, które charakteryzują się wysoką skutecznością, w przypadku Twoich tkanin.

Nowoczesna usługa polegająca na czyszczeniu wersalki realizowana w domu lub biurze klienta składa się z kilku etapów. Każde zlecenie jest nieco inne, ponieważ występują różne materiały oraz zabrudzenia. W większości przypadków pracownik postępuje jednak zgodnie z ogólnymi procedurami.

Pierwszym krokiem zawsze jest rozpoznanie materiału, to na tej podstawie dobiera się środki czystości, które zostaną wykorzystane podczas czyszczenia. Następnie przygotowuje się odpowiednio powierzchnię, odsuwa się meble od ściany oraz zabezpiecza elementy ściany przed ochlapaniem.

Kolejnym krokiem jest dokładne odkurzanie całej tapicerki. W ten sposób usuwa się suche zanieczyszczenia, które przyspieszają proces przecierania się materiału. Jeżeli zachodzi taka potrzeba, pracownik stosuje specjalne odplamiacze. Finalną częścią jest szorowanie przy pomocy specjalnego urządzenia oraz odsysanie wilgoci i brudu.

Artykuł sponsorowany

Zobacz

28 grudnia 2023

Zegarek smartwatch damski: Jaki będzie najlepszy dla kobiety?

Smartwatch damski charakteryzuje się on eleganckim designem i często oferuje funkcje specjalnie...
30 maja 2023

Na co zwrócić uwagę przy zakupie powerbanku?

Sklepy internetowe oferują setki powerbanków, które różnią się ceną, wydajnością i...
21 lutego 2023

Słuchawki bezprzewodowe - jakie są najlepsze? Jakie wybrać?

Jakie słuchawki bezprzewodowe są najlepsze? Na co zwrócić uwagę przy wyborze odpowiedniego...
Audio - Nautilus Kraków
Polecamy


 
Przegląd rynku