Motoryzacja
23 listopada 2021

Jak samodzielnie nałożyć niewidzialną wycieraczkę?

Czy wyobrażasz sobie taką sytuację, w której jedziemy samochodem w deszczu i nie musimy ani razu załączać wycieraczek, których ruch po szybie doprowadza nas do istnej szewskiej pasji. Czy to w ogóle możliwe? Jak najbardziej tak. Wystarczy zapoznać się w temacie jakim jest nakładanie niewidzialnej wycieraczki. Sprawdźmy czym jest niewidzialna wycieraczka oraz w jakim stopniu działa.

Co daje niewidzialna wycieraczka?

Niewidzialna wycieraczka jest nanokosmetykiem, który się nakłada na szybę samochodową w celu jej impregnowania. Tworzy bardzo cienką warstwę, która nie pozostawia kompletnie żadnych śladów. Tym samym nie wpływa kompletnie w żaden sposób na pogarszającą się widoczność. Bardzo ważne jest także to, że preparat ten wnika w pory szkła. Dzięki temu nie przedostaje się tam brud, a nasza szyba będzie na wiele dłużej zachowywała czystość. W jaki sposób działa taka wycieraczka? Jak wygląda nakładanie niewidzialnej wycieraczki?

Niewidzialna wycieraczka tworzy hydrofobową powłokę, a więc uogólniając jest to warstwa, która odpycha wodę. Taki efekt między innymi daje skrobia. Podczas jazdy w deszczy krople się ślizgają po naszej szybie, co w znaczący sposób poprawia widoczność na drodze i to bez użycia mechanicznych wycieraczek. Bardzo ważne jest to, że efekty zastosowania wycieraczki niewidzialnej będą przede wszystkim widoczne podczas osiągania znacznie wyższych prędkości, minimum sześćdziesiąt kilometrów na godzinę. Podczas jazdy w mieście, gdy jedziemy 30 do 40 kilometrów na godzinę i co chwilkę przystajemy przed światłami, czy też zwalniamy przed zakrętem, jej działanie nie będzie efektywne i może wymagać włączenia dodatkowego wycieraczek standardowych.

Ile kosztuje taki specyfik? Jak długo działa? Za butelkę około 250 mililitrów musimy zapłacić około trzydziestu złotych. Na pewno nie jest to dużo, gdy bierzemy pod uwagę wydajność wycieraczki niewidzialnej. Chociaż wielu producentów obiecuje często, że działanie tego produktu to nawet kilka miesięcy, to w praktyce jest to około pięć do sześć tygodni. Bardzo ważne jest to, że wycieraczka niewidzialna działa najlepiej zaraz po nałożeniu, a wraz z biegiem czasu krople deszczu są odpychane coraz wolniej oraz mniej skutecznie.

Jednak bez względu na to, jak wycieraczka niewidzialna będzie działała, warto nałożyć ją z jeszcze jednego powodu - ochrony przed brudem. Szyba po aplikacji będzie jeszcze przez długi czas czysta. Nie ma konieczności mycia, a to w sposób znaczny zwiększa widoczność, nawet w dzień bezdeszczowy. Wielu kierowców decyduje się właśnie na jej zakup z tego powodu. Sprawdza się także na szybach bocznych. Wiele osób uważa, że tam jest największy sens nakładania tegoż produktu.

Sprawdź jak aplikować niewidzialną wycieraczkę na stronie https://detailingobsessed.pl/porady/hfjo/jak-zaaplikowac-niewidzialna-wycieraczke.html

wycieraczka samochodu

Nakładanie niewidzialnej wycieraczki: KROK PO KROKU

Bardzo ważne jest prawidłowe nakładanie niewidzialnej wycieraczki. Musimy to zrobić według instrukcji. Producenci zaznaczają, że aby wycieraczka niewidzialna była skuteczna, musimy ją bardzo starannie aplikować, stosując się do ich wszelkich zaleceń. A jak się do tego wszystkiego zabrać?

Na początku musimy dokładnie umyć, jak i także odtłuścić szybę. Jest to bardzo ważne, ponieważ w innym przypadku nanokosmetyk się nie utrzyma na powierzchni szyby i starty zostanie przez mechaniczną wycieraczkę. Trzeba do tego jeszcze użyć płynu do mycia samochodowych szyb, jak i płynu do otłuszczania. Bardzo ważną dla nas informacją jest to, że proces ten musimy przeprowadzić po każdej stronie szyby. Wielu kierowców robi błąd i wykonuje tę czynność jedynie od zewnętrznej strony.

Zanim rozpoczniemy staranną aplikację warto troszkę podgrzać szybę. Możemy użyć do tego ciepłego nawiewu ustawionego na szybę. W kolejnym kroku, przy pomocy ściereczki bawełnianej musimy rozprowadzić specyfik na absolutnie całą powierzchnię szyby oraz odczekać dobrych kilka minut. Na końcu się powinno całą szybę wypolerować przy użyciu miękkiej szmatki.

Czy można pominąć, któryś z tych kroków? Fizycznie jest to możliwe, ale na pewno niepolecane. Gdy pominiemy, których z tychże etapów lub też zrobimy to niestaranie, to niewidzialna wycieraczka nie będzie dawała nam oczekiwanych efektów. W takiej sytuacji nie możemy oczekiwać po niej trwałości. Instrukcje są po to, aby postępować według nich. Nie próbujmy robić niczego po swojemu, czy też na skróty.

Instrukcja jest bardzo łatwa i każdy ją zrozumie. Wykonajmy każdy z kroków i cieszmy się świetnym działaniem niewidzialnej wycieraczki. Naprawdę będziemy z tego "wynalazku" zadowoleni. Kierowcy będą regularnie aplikowali preparat, aby korzystać z niewidzialnej wycieraczki, a te tradycyjne pójdą w niepamięć.

Zobacz

22 maja 2024

Ile można zaoszczędzić kupując samochód z poprzedniego rocznika?

Kupując samochód, każdy z nas marzy o najlepszej możliwej ofercie, która przyniesie nam wysoki...
10 kwietnia 2024

Czym jest cesja leasingu i dlaczego warto ją rozważyć?

W dzisiejszych czasach, gdzie elastyczność finansowa i operacyjna stanowią klucz do sukcesu...
24 kwietnia 2023

Jakie gąbki polerskie wybrać do lakieru samochodowego?

Gąbki polerskie nie są widoczne, ale są niezbędne w pracy lakiernika. Gąbki...
Audio - Nautilus Kraków
Polecamy


 
Przegląd rynku