Motoryzacja
29 marca 2018

Ford Mustang GT 2018 - widowiskowe auto za bezcen

Głośno było o najnowszym Mustangu w zeszłym roku w USA. Najnowszy model legendarnego auta porwał serca wielu fanów motoryzacji, a teraz cieszyć się mogą nim Europejczycy. Jak przedstawia się nowy sportowy samochód Forda?

Trzeba przyznać, że już sam widok zapiera dech w piersiach. Model przeszedł gruntowny lifting: auto wydaje się teraz masywne, a przy tym wygląda świeżo i nowocześnie. Prezentuje się świetnie zarówno z zewnątrz, jak i wewnątrz - bogate wyposażenie i stylowe wykończenie wnętrza sprawiają, że człowieka samego ciągnie do kierownicy i do wypróbowania tego "cacka".

Co kryje się pod maską?

Najlepsze zaczyna się tutaj. GT 2018 został zaopatrzony w potężny, zmodernizowany silnik V8 o pojemności 5,0 i mocy 450 koni mechanicznych. Samo usłyszenie tego ryku jest przepięknym doświadczeniem, o którym marzy niejeden kierowca. A co dopiero mówić o prędkości, którą można uzyskać z takim napędem - amerykańska wersja nowego Mustanga, z automatyczną skrzynią biegów, osiąga prędkość 100 km/h w ciągu 4,3 sekundy! Nic tylko wyjechać w trasę i rozpędzić się na autostradzie.

Ford Mustang GTOczywiście, z myślą o nas, Europejczykach lubujących się w "manualach", została zaprojektowana też wersja z ręczną skrzynią biegów, która ma równie niezwykłe osiągi.

Również do wolniejszej jazdy

Nowy Mustang to nie tylko zabawka do dużych prędkości, ale również auto nadające się na codzienne warunki. Dzięki liftingowi samochód okazuje się bardzo dobrze sprawować na drogach ciasnych i krętych. Układ zawieszenia działa bez zarzutów, a wóz prowadzi się przyjemnie, co jest szczególnie warte pochwały dla producentów, z racji tylnego napędu, którym potrafiło nieźle zarzucać w ubiegłych modelach.

Należałoby też wspomnieć o inteligentnie zaprojektowanej desce rozdzielczej. Znajdziemy tutaj ekran, na którym możemy regulować np. tryb jazdy (do wyboru normalny, sportowy, na trasie, na mokrej jezdni, itp.) czy nawet głośność układu wydechowego. Mamy możliwość usłyszenia naszego silnika w całej jego monstrualnej okazałości, ale też - mamy możliwość uszanowania uszu naszych, jak i sąsiadów.

Tak dużo za tak niewiele

Ford Mustang GT 2018 to auto, które idealnie się sprawdza zarówno jako prężny samochód sportowy, jak i piękny wóz do łagodnej przejażdżki, a nie kosztuje żadnej fortuny. Najtańszy model (z silnikiem o pojemności 2,3 l) zakupimy już za 170 tys. złoty. W porównaniu do masy aut z tej kategorii jest to niewiele - a na pewno niektórym z nich brakuje tego, co oferuje nam współcześnie Ford.

Jeśli mielibyśmy się doszukiwać jakichś znaczących wad tego modelu to jest to trochę za duże spalanie; przy szybkiej jeździe nie ujedziemy daleko na 61 litrowym baku. Ale za doskonałe V8, fenomalny wygląd i pokaźne wyposażenie myślę, że można przymknąć na to oko.

>> Zobacz również ranking samochodów elektrycznych

Zobacz

10 kwietnia 2024

Czym jest cesja leasingu i dlaczego warto ją rozważyć?

W dzisiejszych czasach, gdzie elastyczność finansowa i operacyjna stanowią klucz do sukcesu...
24 kwietnia 2023

Jakie gąbki polerskie wybrać do lakieru samochodowego?

Gąbki polerskie nie są widoczne, ale są niezbędne w pracy lakiernika. Gąbki...
11 kwietnia 2023

Samochody w nadwoziu SUV w leasingu - świetny pomysł za rozsądną cenę

SUV to typ samochodu, który cieszy się ogromną popularnością na całym świecie. Nic dziwnego...
Audio - Nautilus Kraków
Polecamy


 
Przegląd rynku