Technologie
23 listopada 2020

Płytki 3D

Ostatnimi czasy dużą popularnością w aranżacji wnętrz, cieszą się płytki 3D o trójwymiarowej strukturze. Ich główną zaletą jest oczywiście wygląd, który każdemu wnętrzu jest w stanie dodać nowoczesnego sznytu. Wielu architektów oraz projektantów wnętrz, chętnie wybierają je do aranżowania kuchni oraz łazienek. Poniżej znajdują się podstawowe informacje na temat tego nietuzinkowego rozwiązania oraz kilka inspiracji, które można wykorzystać w swoim własnym domu.

W jakich wnętrzach warto zastosować płytki 3D?

Płytki ceramiczne przede wszystkim znajdują swoje zastosowanie w łazienkach oraz w kuchniach. Ich właściwości pozwalają na cieszenie się eleganckimi ścianami czy też podłogami, przez naprawdę wiele lat. Płytki są odporne na panujący tam mikroklimat, nie ulegają zatem zniszczeniu i nawet po długim czasie, wciąż prezentują się bardzo dobrze.

Ceramika 3D ma nierówną strukturę, dlatego też nadaje się do położenia jej tylko i wyłącznie na ścianie. Można przy jej pomocy pokryć jej całość lub też tylko wybrane wcześniej obszary. Obecnie jest ona wykorzystywana przede wszystkim na fragmentach ścian, przykładowo nad blatami kuchennymi. Nadaje ona wówczas wnętrzu charakteru i bardziej uwypukla pewne obszary, które chcemy jakoś zaakcentować.

Płytki 3D można zastosować tak naprawdę w każdym wnętrzu. Jednak ze względu na swoją estetykę najbardziej pasują one do wnętrz nowoczesnych. Poza tym świetnie sprawdzają się one również do przełamania wnętrza klasycznego, aby nieco je ożywić i dodać mu przysłowiowego "pazura".

Dowolność kompozycji

Takie płytki same w sobie są już dużą ozdobą. Dlatego też najlepiej gdy znajdują one swoje zastosowanie w spokojnych wnętrzach, w których panuje minimalizm. Płytki 3D występują w mnogiej ilości kolorów, kształtów czy też faktur. Niektóre płytki są kwadratowe, inne prostokątne, a najbardziej wyróżniające się są heksagony. Dają one zatem duże możliwości pod względem kompozycji. Ściana może zostać ułożona w bardzo indywidualnym projekcie, który nada całemu wnętrzu odpowiedniego charakteru, nawet jeśli pozostała reszta będzie w spokojnym tonie.

Można jednak zastanawiać się nad tym, czy takie rozwiązanie ma rację bytu w małych pomieszczeniach. Zdecydowanie tak. W gruncie rzeczy płytki tego typu lepiej nadają się do małych wnętrz, ponieważ nadają one im głębi oraz miękkości.

Wyjątkowa oraz unikalna struktura w łazience

Płytki ceramiczne są na szczycie, jeśli chodzi o materiały wykończeniowe. Są nie tylko praktyczne, ale również i eleganckie. Cechuje je wysoka odporność na ścieranie oraz to, że łatwo utrzymać je w należytej czystości. Producenci natomiast nie próżnują wprowadzając na rynek cały czas nowe wzory, kolory i dekory płytek. Dopiero od niedawna na rynku pojawiła się również trójwymiarowa faktura, która pozwala na tworzenie oryginalnych wnętrz. W nowoczesnych wnętrzach płytki 3D, są idealnym rozwiązaniem.

Taka łazienka jest ciekawsza, ale i delikatniejsza w odbiorze. Struktura płytki jest bowiem zazwyczaj wręcz "płynna". Przy pomocy standardowych płytek, trudno jest osiągnąć taki efekt.

https://modnalazienka.pl/

Zobacz

28 grudnia 2023

Zegarek smartwatch damski: Jaki będzie najlepszy dla kobiety?

Smartwatch damski charakteryzuje się on eleganckim designem i często oferuje funkcje specjalnie...
30 maja 2023

Na co zwrócić uwagę przy zakupie powerbanku?

Sklepy internetowe oferują setki powerbanków, które różnią się ceną, wydajnością i...
21 lutego 2023

Słuchawki bezprzewodowe - jakie są najlepsze? Jakie wybrać?

Jakie słuchawki bezprzewodowe są najlepsze? Na co zwrócić uwagę przy wyborze odpowiedniego...
Audio - Nautilus Kraków
Polecamy


 
Przegląd rynku