Motoryzacja
24 kwietnia 2023

Jakie gąbki polerskie wybrać do lakieru samochodowego?

Gąbki polerskie nie są widoczne, ale są niezbędne w pracy lakiernika. Gąbki polerskie to niezbędne narzędzia dla każdego lakiernika. Jeśli wybierzesz odpowiedni produkt, mogą one skutecznie usunąć płytkie i głębokie zarysowania. Dziś porozmawiamy o tym, jak wybrać popularny dysk polerski, aby Twoje auto wyglądało tak, jakby dopiero co wyjechało z salonu.

Wybór krążków polerskich jest dziś ogromny. Jest to zarówno ułatwienie, jak i wyzwanie dla lakierników. Trzeba wiedzieć, jakiego produktu użyć w konkretnej sytuacji. Opcji jest wiele, między innymi dyski poliuretanowe, filce wełniane czy futra. Najbardziej podstawową funkcją gąbki jest usuwanie wierzchniej warstwy farby z ubytków powłoki lakierniczej. Daje to doskonałe efekty w połączeniu z pastą polerską. Doświadczeni lakiernicy doskonale zdają sobie z tego sprawę. Im twardszy pad polerski, tym bardziej będzie ścierał powłokę. Wyjątkiem są futra polerskie, które są miękkie, ale zalecane do intensywnego polerowania i szczególnie przydatne przy twardych lakierach bezbarwnych lub do odświeżania starych powłok. Wydobywają one bogactwo koloru starego pojazdu.

Znaczenie kolorów gąbek polerskich

Gąbki poliuretanowe to jedne z najczęściej stosowanych w lakierniach. Nie dziwi więc fakt, że produkty te cieszą się tak dużą popularnością. Występują w wielu różnych wariantach, ale główną różnicą jest twardość. Jeśli szukasz gąbek, które wytrzymają agresywne ścieranie, to kolor biały lub niebieski jest tym, który warto wybrać. Znaczenie kolorów gąbek polerskich jest bardzo ważne. Pady polerskie lub gąbki w kolorze pomarańczowym lub żółtym są dobrym wskaźnikiem średniej twardości. Jeśli szukasz miękkiej czarnej lub czerwonej gąbki polerskiej do rozprowadzania środków nabłyszczających i wykończeniowych, to będą one najlepszym wyborem. Pady polerskie występują w różnych rozmiarach i kształtach, a także różnią się twardością i wytrzymałością. Dzięki temu każdy może znaleźć idealny pad polerski dla swoich potrzeb. Trwałość gąbki zależy w dużej mierze od czystości pracy polerskiej.

Poziom twardości gąbek polerskich

Jeśli mamy głębokie rysy, należy używać gąbek poliuretanowych, które są twarde i łączyć je agresywnymi preparatami polerskimi. Dzięki temu poradzimy sobie z niedoskonałościami. Uniwersalny będzie produkt o średniej twardości, ponieważ poradzi sobie z lekkimi rysami i nieco większymi niedoskonałościami. Do prac wykończeniowych niezbędne będą pady miękkie. Można je stosować z pastami polerskimi, aby wzmocnić połysk.

Pad polerski

Produkty poliuretanowe - zalety i wady

Gąbki polerskie mogą być używane zarówno przez początkujących, jak i doświadczonych lakierników. Stosując je w umiejętny sposób, możemy w łatwy sposób dokonać korekty karoserii i przywrócić jej pierwotny wygląd. Stosunkowo niski koszt oraz możliwość dopasowania różnego rodzaju mocowań to dwie dodatkowe zalety stosowania opisywanych produktów polerskich. Dla osób z niewielkim doświadczeniem należy pamiętać, że pady poliuretanowe mają stosunkowo niski współczynnik wentylacji, co zwiększa ryzyko przypalenia lakieru. Odpowiednia technika polerowania może nas uchronić przed przebarwieniami lakieru spowodowanymi przegrzaniem.

Kiedy warto sięgnąć po polerkę do futra?

Warto wspomnieć, że futra polerskie są świetną alternatywą dla twardych gąbek do usuwania niedoskonałości lakieru. Jest to świetna alternatywa dla twardych gąbek do szybkiego i intensywnego usuwania niedoskonałości lakieru. Używając futra można spodziewać się szybkich efektów. Wełna, w przeciwieństwie do poliuretanu, nie spali lakieru, ponieważ pozwala na optymalną wentylację. Należy mieć świadomość, że jeśli użyjemy futra do usuwania niedoskonałości lakieru, istnieje możliwość, że lakier będzie się ścierał. Jest to coś, co należy rozważyć i na co należy się przygotować. Produkty z wełny najlepiej stosować przez osoby z nieco większym doświadczeniem.

Zobacz

10 kwietnia 2024

Czym jest cesja leasingu i dlaczego warto ją rozważyć?

W dzisiejszych czasach, gdzie elastyczność finansowa i operacyjna stanowią klucz do sukcesu...
11 kwietnia 2023

Samochody w nadwoziu SUV w leasingu - świetny pomysł za rozsądną cenę

SUV to typ samochodu, który cieszy się ogromną popularnością na całym świecie. Nic dziwnego...
23 czerwca 2022

W czym pomaga glinka do lakieru?

Głównym przeznaczeniem gliny do detailingu jest czyszczenie lakieru (a także szkła)...
Audio - Nautilus Kraków
Polecamy


 
Przegląd rynku