Motoryzacja
23 marca 2022

Samodzielna wymiana amortyzatorów - jakie klucze do mocowania amortyzatorów wybrać?

Amortyzatory spełniają jedną, z najważniejszych funkcji w pojeździe. To właśnie one są odpowiedzialne za przechwycenie, a następnie rozproszenie nadmiaru energii, która gromadzi się w zawieszeniu pojazdu. W efekcie, możemy cieszyć się równą i płynną jazdą, a także brakiem możliwości oderwania koła od podłoża, nawet w momencie, kiedy poruszamy się po niezwykle wyboistej i trudnej nawierzchni. Amortyzatory więc wpływają na komfort jazdy, ale także i na zachowanie największego poziomu bezpieczeństwa. Niemniej jednak amortyzatory są częściami niezwykle podatnymi na intensywną eksploatację i po prostu się zużywają. Często kierowcy odczuwając pierwsze objawy ich zużycia decydują się na ich samodzielną wymianę. Tak więc jakie klucze wybrać i o czym należy pamiętać?

O czym należy pamiętać przy wymianie amortyzatorów?

Oczywiście kierowcy przy odrobinie wprawy mogą podjąć się samodzielniej wymiany amortyzatorów. Nie jest to najbardziej skomplikowane zadanie, ale wymaga szeregu odpowiednich narzędzi, a przede wszystkim idealnie dobranych kluczy. Niemniej jednak o czym warto pamiętać w momencie, kiedy chcemy samodzielnie wymienić amortyzatory? Otóż:

  • jakość części- kupując nowe amortyzatory warto wybierać tylko te, które pochodzą od zaufanych producentów. Nie poleca się stosowania tańszych zamienników, które mogą być mocno awaryjne.
  • odpowiednie dobranie amortyzatora- nie zapominajmy o tym, że amortyzator musi być dobranie do konkretnej marki, a także do konkretnego modelu pojazdu, uwzględniając przy tym także parametry silnika. 
  • amortyzatory wymienia się zawsze parami- czyli nawet jeśli zużyty jest jeden, przedni amortyzator, należy wymienić również drugi, który znajduje się na tej samej osi.
  • należy wymienić również osłony i odboje- amortyzatory posiadają także osprzęt w postaci osłon i odbojów. Nie są to najtrwalsze elementy, dlatego warto je równie wymienić, a tym samym przedłużyć żywotność amortyzatorów.
  • sprawdzenie stanu sprężyn- one również mogą wymagać wymiany, więc warto zrobić to podczas jednej naprawy.
  • sprawdzenie zbieżności kół- trzeba sprawdzić zbieżność kół po wymianie amortyzatorów nawet jeśli w teorii ich wymiana nie ingeruje w układ kierowniczy. Niemniej jednak przeprowadzając wymianę samodzielnie, warto skontrolować jej efektywność w warsztacie wulkanizacyjnym.

Kierowcy powinni również pamiętać, że z wymianą amortyzatorów nie można czekać w nieskończoność. Zużyte elementy nie tylko pogarszają komfort jazdy, ale także wpływają na zmniejszenie się poziomu bezpieczeństwa. Klucze do amortyzatorów znajdziesz w ofercie sklepu https://narzedzia-esklep.pl/klucz-do-amortyzatorow-p6740

Amortyzator motocyklowy

Klucze do amortyzatorów samochodowych

Kiedy kierowcy już zdecydowali się samodzielnie wymienić zużyte amortyzatory w pojeździe, muszą odpowiednio się do tego zadania przygotować. Oczywiście podstawowym elementem będą klucze do amortyzatorów. Zwykle najbardziej niezbędne okażą się klucze w rozmiarze 13, 15, 17, 19 i 22. Niemniej jednak warto poświęcić dłuższą chwilę na ich wybór. Przede wszystkim konieczne jest zakupienie kluczy profesjonalnych o wysokiej jakości, które nie złamią się podczas używania na nie dużej siły. Warto więc wybierać klucze sprzedawane w zestawach od najlepszych i rekomendowanych producentów. Zestaw kluczy do amortyzatorów zagwarantuje nam to, że niczego nam nie zabraknie a cała praca przebiegnie szybko i sprawnie.

Klucze do amortyzatorów motocyklowych

Motocykle również posiadają amortyzatory i co więcej, potrafią one zużywać się jeszcze szybciej niż te, które montowane są w pojazdach. Wobec tego trzeba regularnie je wymieniać i również można zrobić to we własnym zakresie. Podobnie jak w poprzednim przypadku niezbędne okażą się klucze do amortyzatorów motocyklowych. Warto decydować się na zestawy, które posiadają odpowiednie nasadki i nakładki, które pozwolą na szybkie i sprawne odkręcenie zabezpieczeń. Znów warto pamiętać o tym, by klucze były możliwie jak najwyższej jakości, co jest gwarancją solidnie wykonanej pracy. Co więcej, profesjonalne klucze z pewnością posłużą nam przez długi czas i za każdym razem będą tak samo efektywne jak na początku.

Zobacz

23 czerwca 2022

W czym pomaga glinka do lakieru?

Głównym przeznaczeniem gliny do detailingu jest czyszczenie lakieru (a także szkła)...
18 maja 2022

Jaki zestaw narzędzi należy zakupić do samochodu?

Choć drobne problemy mogą przytrafić się każdemu, nie wszystkie muszą prowadzić do...
12 stycznia 2022

Jak rozpoznać oznaki zużycia opon?

Opony zużywają się z każdym obrotem koła. W rezultacie bieżnik staje się coraz płytszy...
Audio - Nautilus Kraków
Polecamy


 
Przegląd rynku