Motoryzacja
23 marca 2022

Samodzielna wymiana amortyzatorów - jakie klucze do mocowania amortyzatorów wybrać?

Amortyzatory spełniają jedną, z najważniejszych funkcji w pojeździe. To właśnie one są odpowiedzialne za przechwycenie, a następnie rozproszenie nadmiaru energii, która gromadzi się w zawieszeniu pojazdu. W efekcie, możemy cieszyć się równą i płynną jazdą, a także brakiem możliwości oderwania koła od podłoża, nawet w momencie, kiedy poruszamy się po niezwykle wyboistej i trudnej nawierzchni. Amortyzatory więc wpływają na komfort jazdy, ale także i na zachowanie największego poziomu bezpieczeństwa. Niemniej jednak amortyzatory są częściami niezwykle podatnymi na intensywną eksploatację i po prostu się zużywają. Często kierowcy odczuwając pierwsze objawy ich zużycia decydują się na ich samodzielną wymianę. Tak więc jakie klucze wybrać i o czym należy pamiętać?

O czym należy pamiętać przy wymianie amortyzatorów?

Oczywiście kierowcy przy odrobinie wprawy mogą podjąć się samodzielniej wymiany amortyzatorów. Nie jest to najbardziej skomplikowane zadanie, ale wymaga szeregu odpowiednich narzędzi, a przede wszystkim idealnie dobranych kluczy. Niemniej jednak o czym warto pamiętać w momencie, kiedy chcemy samodzielnie wymienić amortyzatory? Otóż:

  • jakość części- kupując nowe amortyzatory warto wybierać tylko te, które pochodzą od zaufanych producentów. Nie poleca się stosowania tańszych zamienników, które mogą być mocno awaryjne.
  • odpowiednie dobranie amortyzatora- nie zapominajmy o tym, że amortyzator musi być dobranie do konkretnej marki, a także do konkretnego modelu pojazdu, uwzględniając przy tym także parametry silnika. 
  • amortyzatory wymienia się zawsze parami- czyli nawet jeśli zużyty jest jeden, przedni amortyzator, należy wymienić również drugi, który znajduje się na tej samej osi.
  • należy wymienić również osłony i odboje- amortyzatory posiadają także osprzęt w postaci osłon i odbojów. Nie są to najtrwalsze elementy, dlatego warto je równie wymienić, a tym samym przedłużyć żywotność amortyzatorów.
  • sprawdzenie stanu sprężyn- one również mogą wymagać wymiany, więc warto zrobić to podczas jednej naprawy.
  • sprawdzenie zbieżności kół- trzeba sprawdzić zbieżność kół po wymianie amortyzatorów nawet jeśli w teorii ich wymiana nie ingeruje w układ kierowniczy. Niemniej jednak przeprowadzając wymianę samodzielnie, warto skontrolować jej efektywność w warsztacie wulkanizacyjnym.

Kierowcy powinni również pamiętać, że z wymianą amortyzatorów nie można czekać w nieskończoność. Zużyte elementy nie tylko pogarszają komfort jazdy, ale także wpływają na zmniejszenie się poziomu bezpieczeństwa. Klucze do amortyzatorów znajdziesz w ofercie sklepu https://narzedzia-esklep.pl/klucz-do-amortyzatorow-p6740

Amortyzator motocyklowy

Klucze do amortyzatorów samochodowych

Kiedy kierowcy już zdecydowali się samodzielnie wymienić zużyte amortyzatory w pojeździe, muszą odpowiednio się do tego zadania przygotować. Oczywiście podstawowym elementem będą klucze do amortyzatorów. Zwykle najbardziej niezbędne okażą się klucze w rozmiarze 13, 15, 17, 19 i 22. Niemniej jednak warto poświęcić dłuższą chwilę na ich wybór. Przede wszystkim konieczne jest zakupienie kluczy profesjonalnych o wysokiej jakości, które nie złamią się podczas używania na nie dużej siły. Warto więc wybierać klucze sprzedawane w zestawach od najlepszych i rekomendowanych producentów. Zestaw kluczy do amortyzatorów zagwarantuje nam to, że niczego nam nie zabraknie a cała praca przebiegnie szybko i sprawnie.

Klucze do amortyzatorów motocyklowych

Motocykle również posiadają amortyzatory i co więcej, potrafią one zużywać się jeszcze szybciej niż te, które montowane są w pojazdach. Wobec tego trzeba regularnie je wymieniać i również można zrobić to we własnym zakresie. Podobnie jak w poprzednim przypadku niezbędne okażą się klucze do amortyzatorów motocyklowych. Warto decydować się na zestawy, które posiadają odpowiednie nasadki i nakładki, które pozwolą na szybkie i sprawne odkręcenie zabezpieczeń. Znów warto pamiętać o tym, by klucze były możliwie jak najwyższej jakości, co jest gwarancją solidnie wykonanej pracy. Co więcej, profesjonalne klucze z pewnością posłużą nam przez długi czas i za każdym razem będą tak samo efektywne jak na początku.

Zobacz

22 maja 2024

Ile można zaoszczędzić kupując samochód z poprzedniego rocznika?

Kupując samochód, każdy z nas marzy o najlepszej możliwej ofercie, która przyniesie nam wysoki...
10 kwietnia 2024

Czym jest cesja leasingu i dlaczego warto ją rozważyć?

W dzisiejszych czasach, gdzie elastyczność finansowa i operacyjna stanowią klucz do sukcesu...
24 kwietnia 2023

Jakie gąbki polerskie wybrać do lakieru samochodowego?

Gąbki polerskie nie są widoczne, ale są niezbędne w pracy lakiernika. Gąbki...
Audio - Nautilus Kraków
Polecamy


 
Przegląd rynku