Technologie
31 sierpnia 2022

Ciecie laserowe i nie tylko

Cięcie laserem jest jednym z najskuteczniejszych sposobów obróbki stali. Opisywana technologia doskonale sprawdzi się nie tylko przy cięciu rur i profili, ale również przy cięciu blachy.

Jakie największe zalety?

Laserowe cięcie stali doskonale sprawdzi się przy obróbce większości materiałów. Mowa tutaj między innymi o miedzi, aluminium, stopach niklu, czy też o różnorodnych tworzywach sztucznych. Dzięki nowoczesnym maszynom cały proces cięcia laserowego jest w 100% zautomatyzowany. Z praktycznego punktu widzenia oznacza to, że można liczyć na niespotykaną precyzję i dokładność. Jest to idealne rozwiązanie dla osób, które chcą zminimalizować ryzyko wystąpienia ewentualnych błędów. Kluczem do sukcesu jest tak naprawdę to, aby postawić na usługi rzetelnej firmy z wieloletnim doświadczeniem (np. www.investa.pl), która będzie w stanie podjąć się realizacji nawet najtrudniejszych i najbardziej skomplikowanych zleceń.

Dlaczego warto postawić na laserowe cięcie stali?

Jakość cięcia laserowego jest bardzo wysoka, dzięki czemu powstałe powierzchnie są idealnie gładkie i czyste. Dzięki technologii laserowej można całkowicie zrezygnować z dodatkowej obróbki stali. Z praktycznego punktu widzenia oznacza to, że można zaoszczędzić sporo gotówki i cennego czasu. Nowoczesne maszyny zaprojektowane są w taki sposób, aby jak najbardziej zminimalizować odpady. Dla wielu osób olbrzymim atutem może okazać się również automatyczny załadunek, czy też automatyczne wykrywanie szwów spawalniczych. Precyzyjne i funkcjonalne maszyny do laserowego cięcia stali umożliwiają realizowanie nawet bardzo skomplikowanych zleceń w stosunkowo krótkim czasie.

Nie tylko laserowe cięcie stali?

Profesjonalne firmy oferują nie tylko laserowe cięcie stali. W ostatnim czasie bardzo dużym zainteresowaniem cieszy się między innymi cięcie wodą. Dzięki strumieniowi wody można liczyć na bardzo wysoki stopień precyzji, dlatego też można całkowicie zrezygnować z kosztownego docinania. Strumień wody oferuje również bardzo wysoką prędkość cięcia przy jednoczesnym zachowaniu satysfakcjonującej jakości krawędzi. Pamiętać należy również o tym, że dzięki cięciu na zimno można raz na zawsze zapomnieć o tworzeniu się rozgrzanych stref. Krawędzie cięcia nie posiadają nawet najmniejszych zadziorów, a co najważniejsze nie występują problemy z odkształcaniem się obrabianego materiału.

Artykuł partnera

Zobacz

28 grudnia 2023

Zegarek smartwatch damski: Jaki będzie najlepszy dla kobiety?

Smartwatch damski charakteryzuje się on eleganckim designem i często oferuje funkcje specjalnie...
30 maja 2023

Na co zwrócić uwagę przy zakupie powerbanku?

Sklepy internetowe oferują setki powerbanków, które różnią się ceną, wydajnością i...
21 lutego 2023

Słuchawki bezprzewodowe - jakie są najlepsze? Jakie wybrać?

Jakie słuchawki bezprzewodowe są najlepsze? Na co zwrócić uwagę przy wyborze odpowiedniego...
Audio - Nautilus Kraków
Polecamy


 
Przegląd rynku