Marketing
27 czerwca 2019

Filtr prywatyzujący – dlaczego warto go kupić?

Komputery są częścią naszego życia już od wielu lat. W przypadku niektórych profesji stanowią najważniejsze narzędzie pracy. Większość z nas zapisuje w pamięci wyszukiwarki lub na dysku bardzo ważne dane, nawet nie zdając sobie sprawy z tego, jak łatwo się do nich dostać. Podczas pracy na laptopie ktoś może zrobić zdjęcie naszego loginu i hasła do bankowości elektronicznej, co niesie ze sobą niebezpieczeństwo kradzieży pieniędzy. Dlatego naukowcy opracowali specjalny filtr prywatyzujący, który pozwoli ochronić dane. 

Czym jest filtr prywatyzujący?

Filtry prywatyzujące to specjalne nakładki na monitory. Są one stworzone na zasadzie mikro żaluzji. Oznacza to, że osoba, która siedzi na wprost laptopa i jest zwrócona twarzą do ekranu będzie mogła zobaczyć wszystko, co widnieje na ekranie. Ludzie siedzący z boku pod minimalnie innym kątem nie odczytają już żadnych danych z naszego laptopa. Jest to świetne rozwiązanie zwłaszcza dla osób często podróżujących transportem publicznym. W pociągach, czy samolotach można swobodnie pracować, nie zastanawiając się, czy ktoś właśnie nas nie podgląda. W ten sposób zabezpieczymy wszystkie dane przed osobami postronnymi. 

Montaż filtra prywatyzującego jest bardzo prosty i trwa kilka minut. Poszczególne modele nie są wyposażone w żadne ramki. Filtry montuje się na monitorze laptopa za pomocą mocujących pasków samoprzylepnych. Taśmy samoprzylepne są dyskretne. Kupując filtr, należy dokładnie sprawdzić, ile cali ma nasz monitor. Dzięki temu wybierzemy odpowiedni model. Poszczególne egzemplarze filtrów różnią się od siebie właśnie wielkością. 

filtr prywatyzujący

Filtr polaryzujący – metoda na ochronę danych osobowych

25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie o Ochronie Danych Osobowych, powszechnie zwane RODO. W myśl zapisów prawnych ustawy każda firma, która w wyniku zaniedbania bądź niedopełnienia obowiązków, udostępni dane osobowe pracowników, zostanie pociągnięta do odpowiedzialności. Nawet jeśli informacje wypłyną zupełnie przypadkowo, to należy spodziewać się postępowania sądowego. W związku z tym przedsiębiorstwa powinny zainwestować w specjalną ochronę komputerów, które są zabierane w podróże służbowe.

Filtry prywatyzujące na smartfony

Nie tylko ochrona komputerów jest ważna. Obecnie coraz więcej ludzi korzysta ze smartfonów. Możliwość ciągłego dostępu do Internetu sprawia, że ze smartfonów korzystamy logując się do kont bankowych, poczty elektronicznej lub różnych mediów społecznościowych. W związku z tym powstały mniejsze filtry, które z łatwością dopasujemy do używanego smartfona. Pozwoli to na używanie telefonu w miejscach publicznych bez obawy, że nasze poufne dane zostaną przez kogoś zauważone. 

Gdzie kupić filtr prywatyzujący?

Filtry można kupić między innymi w internetowym sklepie aliburo.pl Warto dokładnie przeczytać opisy produktów, aby dobrze dobrać rozmiar. Firma Alibiouro już od  lat zajmuje się dostarczaniem produktów biurowym swoim klientom i wie, jak ważna jest ochrona wszystkich danych.

Zobacz

8 grudnia 2021

Wiosenna ramówka TVN jest już dostępna. Sprawdź co nowego!

Czego możemy się spodziewać po wiosennej ramówce TVN? Będzie to wiosenna ramówka inna...
22 maja 2020

5 rzeczy, o których warto pamiętać przy projektowaniu wizytówki

Niewielka kartka, która niesie ze sobą wiele informacji. Już na pierwszy rzut oka może...
22 maja 2020

Dlaczego strategia marketingowa jest tak istotna?

​ Mnogość firm (świadczących usługi i sprzedających dobra) sprawia, że trudno jest...
Audio - Nautilus Kraków
Polecamy


 
Przegląd rynku