Technologie
18 listopada 2020

Tłumaczenie języka szwedzkiego

Język szwedzki stanowi element rodziny języków indoeuropejskich. Zagłębiając się dokładnie w podział, można zaszeregować go do języków północnogermańskich. Język szwedzki charakteryzuje się brakiem jednolitości z uwagi na mnogość dialektów. Uznanym za urzędowy jest dialekt sztokholmski. Ten język cechuje się tendencją do występowania zapożyczeń z innych języków (niemieckiego, francuskiego, angielskiego). 

Językiem szwedzkim posługuje się około 10 milionów ludzi. Są to osoby zamieszkujące Szwecję, Finlandię, Norwegię i Estonię. 

Język szwedzki - historia

Pierwsze zmianki o korzeniach języka szwedzkiego pojawiają już w III wieku n.e. Historycy odkryli, że z tego okresu zachowały się pierwsze ślady języka północnogermańskiego. Wraz z upływem czasu pojawiało się więcej informacji. Zachowane źródła wskazują, że do X wieku wykreowały się języki germańskie, które były stosowane w krajach Europy północnej. Rozprzestrzenie się chrześcijaństwa w tych terenach sprawiło, że alfabet łaciński był wykorzystywany do wykonywania zapisów tych języków. Przyjmuje się, że język szwedzki wykształcał się aż do XIII wieku. Przez następne 5 wieków, ulegał sporym modyfikacjom, które były w pełni uzależnione od grupy społecznej, która się nim posługiwała. W XVIII wieku stosowano wewnętrzny podział na język uroczysty, czyli dworski i posługiwano się nim przede wszystkim w Sztokholmie, a także na język stosowany przez "lud". Obecnie znany język urzędowy szwedzki wykształcał się bazując na języku sztokholmskim. 

Język szwedzki w biznesie - zastosowanie 

Najczęściej język szwedzki wykorzystywany jest w kontaktach handlowych utrzymywanych z krajami skandynawskimi. Język szwedzki posiada status języka urzędowego Unii Europejskiej, jednak nie cieszy się ogromną popularnością na przestrzeni całej Europy. 

Język szwedzki - tłumacz 

Poszukując sprawdzonego tłumacza języków szwedzkich warto skorzystać z usług Alingua, która świadczy usługi z zakresu profesjonalnych tłumaczeń z języka polskiego na język szwedzki i odwrotnie. Firma utrzymuje współpracę z doświadczonymi tłumaczami, co pozwala uzyskać profesjonalne tłumaczenia z różnych dziedzin. W zakresie usług świadczonych przez Alingua znajdują się tłumaczenia zwykle i tłumaczenia przysięgłe. Usługi z zakresu tłumaczeń skierowane są do przedsiębiorstw z różnych branż, nawet specjalizujących się w danej branży: przemysł, technika, medycyna, prawo, itp. Ponadto, od wielu lat z powodzeniem świadczymy usługi na osób prywatnych. Bez większych komplikacji i straty czasu wykonamy tłumaczenia umowy z języka szwedzkiego, przetłumaczenie dokumentacji firmowej, faktur, katalogów, haseł reklamowych, aktów prawnych, upoważnień i pełnomocnictw, prowadzonej korespondencji handlowej, formularzy. Wykonujemy również tłumaczenia materiałów niejawnych, przy zachowaniu wszystkich obowiązujących standardów. Prowadzimy współpracę z tłumaczami, którzy z największą starannością dokonując tłumaczenia dbają o poprawność, skuteczność, styl, zachowanie kontekstu kulturowego. Zwracają uwagę na język i kraj. 

Kliknij jeżeli chcesz skorzystać z tłumaczeń języka szwedzkiego 

Zobacz

28 grudnia 2023

Zegarek smartwatch damski: Jaki będzie najlepszy dla kobiety?

Smartwatch damski charakteryzuje się on eleganckim designem i często oferuje funkcje specjalnie...
30 maja 2023

Na co zwrócić uwagę przy zakupie powerbanku?

Sklepy internetowe oferują setki powerbanków, które różnią się ceną, wydajnością i...
21 lutego 2023

Słuchawki bezprzewodowe - jakie są najlepsze? Jakie wybrać?

Jakie słuchawki bezprzewodowe są najlepsze? Na co zwrócić uwagę przy wyborze odpowiedniego...
Audio - Nautilus Kraków
Polecamy


 
Przegląd rynku