Technologie
18 listopada 2020

Tłumaczenie języka szwedzkiego

Język szwedzki stanowi element rodziny języków indoeuropejskich. Zagłębiając się dokładnie w podział, można zaszeregować go do języków północnogermańskich. Język szwedzki charakteryzuje się brakiem jednolitości z uwagi na mnogość dialektów. Uznanym za urzędowy jest dialekt sztokholmski. Ten język cechuje się tendencją do występowania zapożyczeń z innych języków (niemieckiego, francuskiego, angielskiego). 

Językiem szwedzkim posługuje się około 10 milionów ludzi. Są to osoby zamieszkujące Szwecję, Finlandię, Norwegię i Estonię. 

Język szwedzki - historia

Pierwsze zmianki o korzeniach języka szwedzkiego pojawiają już w III wieku n.e. Historycy odkryli, że z tego okresu zachowały się pierwsze ślady języka północnogermańskiego. Wraz z upływem czasu pojawiało się więcej informacji. Zachowane źródła wskazują, że do X wieku wykreowały się języki germańskie, które były stosowane w krajach Europy północnej. Rozprzestrzenie się chrześcijaństwa w tych terenach sprawiło, że alfabet łaciński był wykorzystywany do wykonywania zapisów tych języków. Przyjmuje się, że język szwedzki wykształcał się aż do XIII wieku. Przez następne 5 wieków, ulegał sporym modyfikacjom, które były w pełni uzależnione od grupy społecznej, która się nim posługiwała. W XVIII wieku stosowano wewnętrzny podział na język uroczysty, czyli dworski i posługiwano się nim przede wszystkim w Sztokholmie, a także na język stosowany przez "lud". Obecnie znany język urzędowy szwedzki wykształcał się bazując na języku sztokholmskim. 

Język szwedzki w biznesie - zastosowanie 

Najczęściej język szwedzki wykorzystywany jest w kontaktach handlowych utrzymywanych z krajami skandynawskimi. Język szwedzki posiada status języka urzędowego Unii Europejskiej, jednak nie cieszy się ogromną popularnością na przestrzeni całej Europy. 

Język szwedzki - tłumacz 

Poszukując sprawdzonego tłumacza języków szwedzkich warto skorzystać z usług Alingua, która świadczy usługi z zakresu profesjonalnych tłumaczeń z języka polskiego na język szwedzki i odwrotnie. Firma utrzymuje współpracę z doświadczonymi tłumaczami, co pozwala uzyskać profesjonalne tłumaczenia z różnych dziedzin. W zakresie usług świadczonych przez Alingua znajdują się tłumaczenia zwykle i tłumaczenia przysięgłe. Usługi z zakresu tłumaczeń skierowane są do przedsiębiorstw z różnych branż, nawet specjalizujących się w danej branży: przemysł, technika, medycyna, prawo, itp. Ponadto, od wielu lat z powodzeniem świadczymy usługi na osób prywatnych. Bez większych komplikacji i straty czasu wykonamy tłumaczenia umowy z języka szwedzkiego, przetłumaczenie dokumentacji firmowej, faktur, katalogów, haseł reklamowych, aktów prawnych, upoważnień i pełnomocnictw, prowadzonej korespondencji handlowej, formularzy. Wykonujemy również tłumaczenia materiałów niejawnych, przy zachowaniu wszystkich obowiązujących standardów. Prowadzimy współpracę z tłumaczami, którzy z największą starannością dokonując tłumaczenia dbają o poprawność, skuteczność, styl, zachowanie kontekstu kulturowego. Zwracają uwagę na język i kraj. 

Kliknij jeżeli chcesz skorzystać z tłumaczeń języka szwedzkiego 

Zobacz

27 maja 2022

Na co zwrócić uwagę wybierając dysk USB?

W obecnych czasach, kiedy to większość danych gromadzona jest na komputerach, a nie w wersji...
15 kwietnia 2022

Okulary do zadań specjalnych

Osoby dotknięte wadami wzroku mogą zdecydować się na takie metody korygowania wzroku jak...
22 lutego 2022

Na czym polega technologia prania tapczanów?

Profesjonalna firma oferuje czyszczenie tapczanów, które jest realizowane przez...
Audio - Nautilus Kraków
Polecamy


 
Przegląd rynku