Technologie
27 czerwca 2019

Integracja XTRF z Trados - wirtualny koordynator pracy tłumacza

XTRF to oprogramowanie, które obecnie rewolucjonizuje pracę biur tłumaczeniowych. Wspomaga ono zarządzanie plikami projektów tłumaczeniowych oraz budowanie rozległych baz danych zawierających informacje na temat zleceń oraz klientów. XTRF daje także kompleksowe wsparcie w prowadzeniu księgowości i nadzoru płatności w firmie. Za pośrednictwem oprogramowania można sporządzać faktury i ustalać ceny zleceń. Pozwala także na tworzenie strategii sprzedażowych i nadzorowania jej efektów. 

Kolejną zaletą XTRF jest możliwość integracji z programami do tłumaczenia wspieranego komputerowo (CAT). Nie jest to rozwiązanie tożsame z tłumaczeniem automatycznym, z którym mamy do czynienia w popularnych translatorach internetowych. Jednym z najpopularniejszych na rynku programów tego typu jest SDL Trados Studio. 

Program SDL Trados Studio to rozwiązania, z którego korzystają zarówno niewielkie biura tłumaczeń, freelancerzy, jak i wielkie, międzynarodowe organizacje. Najważniejszym elementem programu jest pamięć tłumaczeń, która zapamiętuje przetłumaczone przez użytkownika treści. Dzięki temu podczas pracy podpowiada ona użytkownikowi używane wcześniej frazy, co wyraźnie przyspiesza i ułatwia pracę. Ten program sam w sobie posiada już wiele usprawnień, takich jak automatyczne dzielenie tekstu na segmenty, co pozwala na większą kontrolę i przejrzystość tłumaczenia treści oraz możliwość odczytu wielu formatów plików, takich jak doc., xml., czy rtf. 

Nowoczesne wsparcie pracy biura tłumaczeniowego

Program XTRF integruje pracę osób korzystających z różnych typów oprogramowania CAT, oraz wspiera działania użytkowników korzystających z plików stworzonych w bardzo wielu formatach i programach. Dzięki temu rozwiązaniu XTRF wspomaga pracę zdalną osób działających w różnych organizacjach i częściach świata. W tym celu niezbędne jest zapewnienie zdalnego dostępu do danych wprowadzonych do programu, ale też stworzenie zaawansowanych zabezpieczeń, które gwarantują bezpieczeństwo różnego rodzaju danych, także tych związanych z finansami przedsiębiorstwa. System został również wyposażony w możliwość przywracania dokumentów, co przekłada się na gwarancję bezpieczeństwa i możliwość przywracania zawartości z dowolnego punktu w czasie. Dane te są chronione mechanizmem indywidualnego logowania oraz certyfikatem bezpieczeństwa SSL.  

Wiele funkcji oraz procesów w środowisku XTRF zostało zautomatyzowanych, dotyczy to m.in. przepływu dokumentów i kontroli płatności. System przewiduje także możliwość budowania szablonów związanych z realizacją konkretnych zleceń (np. kierowanych do przedstawicieli określonej branży). Pozwala także czuwać nad pracą wykonawców, co przyczynia się do poprawy jakości usług oferowanych przez firmę. Połączenie ulepszeń oferowanych przez XTRF oraz funkcji jednego z najlepszych programów typu CAT, jakim jest SDL Trados Studio, z pewnością przełoży się na zmniejszenie czasu realizacji zleceń oraz możliwości budowania bazy dobrych praktyk, związanych ze strategią marketingową biur czy działów tłumaczeniowych. 

Więcej na xtrf.eu

Zobacz

28 grudnia 2023

Zegarek smartwatch damski: Jaki będzie najlepszy dla kobiety?

Smartwatch damski charakteryzuje się on eleganckim designem i często oferuje funkcje specjalnie...
30 maja 2023

Na co zwrócić uwagę przy zakupie powerbanku?

Sklepy internetowe oferują setki powerbanków, które różnią się ceną, wydajnością i...
21 lutego 2023

Słuchawki bezprzewodowe - jakie są najlepsze? Jakie wybrać?

Jakie słuchawki bezprzewodowe są najlepsze? Na co zwrócić uwagę przy wyborze odpowiedniego...
Audio - Nautilus Kraków
Polecamy


 
Przegląd rynku